czwartek, 28 grudnia 2017

Podsumowanie roku 2017 z Meandrami Klasyki - według Zuzy





Zbliża się koniec roku, czas podsumowań. My też zrobimy sobie dziś mały bilans naszego cyklu. Czy wiecie, że jesteśmy z Wami na Facebooku od 23 tygodni? Dziś nawet jest już dwudziesty czwarty czwartek, za dwa tygodnie minie pół roku od pojawienia Meandrów Klasyki w naszej grupie książkowej. Jak zapewne zauważyliście jakiś czas temu stworzyliśmy ten blog, żeby umożliwić Wam obserwację naszego cyklu bez konieczności przewijania setek postów na grupie Książki- Lubię to! 

Ten blog cieszy się powodzeniem także osób spoza grupy i umożliwia zainteresowanym tematem klasyki, czytanie naszych artykułów. Od początku istnienia bloga a założyliśmy go w lipcu, przeczytało nasze posty około siedemset osób, a w grudniu ponad sto.
W Meandrach Klasyki przedstawiliśmy czterdzieści jeden sylwetek pisarzy i poruszyliśmy cztery tematy dodatkowe związane z naszym cyklem. Staraliśmy się zarazić Was nasza pasją i opowiedzieć o ulubionych postaciach.

Mam poczucie, że formuła przedstawiania sylwetek pisarzy odrobinę się już znudziła i Nowy Rok to znakomita okazja by coś zmienić. Oboje z Markiem jesteśmy gotowi na te zmiany. 

Chciałabym w nadchodzącym czasie pisać dla Was artykuły tematyczne, poświęcone określonej problematyce np. literatura klasyczna z motywami onirycznymi albo myśl buddyjska w klasyce… pomysłów mam co niemiara. Oczywiście postaram się, by moje artykuły były zaskoczeniem dla Was i inspirująca przygodą, chciałabym wszystkich też zachęcić do dyskusji pod artykułami.
Nie musimy się zgadzać, ciekawiej jest nawet jeśli się nie zgadzamy i możemy o tym porozmawiać.
Marek też napisze o swoich planach meandrowych w Nowym Roku.

Napiszcie co myślicie o mojej propozycji, podoba wam się ta zmiana?


W 2018 roku życzę Wam mnóstwo inspiracji, olśnienia książkami, fantastycznych odkryć literackich i dużo, dużo osobistego szczęścia!

Zuza Malinowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podsumowanie czytelnicze roku 2019

Zamknęłam rok 2019, przeczytałam w nim 63 książki wliczając tomy poetyckie. Wynik zadowalający choć nie wybitny.  Jest kilkanaście książ...